Itt van lehetőség a kiválasztott ügyfélnek egyedi számlát kiállítani. Egyedi számla kiállításához az ügyfél zárolása szükséges, ami akár a Személyi adatlap vagy az Egyenleg / számlatörténet megnyitásával megtehető.
Számla vagy jóváíró számla készítésekor az aktuális, személyi adatlapon rögzített adatok kerülnek a számlára.
- Fizetési határidő
- Itt lehet megadni a számla fizetési határidejét.
- Teljesítés ideje
- Itt lehet megadni a számla teljesítési idejét. Lásd:
.
- Jóváíró számla fizetési határidő
- Itt lehet megadni jóváírás esetén a jóváíró számla fizetési határidejét.
- Jóváíró számla teljesítés ideje
- Itt lehet megadni jóváírás esetén a jóváíró számla teljesítési idejét.
- E-számlázási mód
- Itt lehet megadni a számla e-számlázási módját. Alapértelmezetten az ügyfélnek beállított e-szmálázási mód van kiválasztva.
- Vevő cím
- Egyedi számlára kerülő vevő cím. A Vevő címek közé az ügyfél hivatalos címe, vevő címe és az ügyfél összes előfizetése alá rögzített címek közül a “Számla vevő” felhasználhatóságal rendelkező címek kerülnek. Az alapértelmezett címkiválasztás sorrendje, “Vevő cím” amennyiben kitöltetlen, akkor “Hivatalos cím” lesz az alapértelmezett kiválasztás.
- Kézbesítési cím
- Egyedi számlára kerülő kézbesítési cím. A Kézbesítési címek közé az ügyfél hivatalos címe, levelezési címe, számlázási címe és az ügyfél összes előfizetése alá rögzített címek közül a “Számla kézbesítési” felhasználhatósággal rendelkező címek kerülnek. Az alapértelmezett címkiválasztás sorrendje, “Számlázási cím” amennyiben kitöltetlen, akkor “Levelezési cím”, amennyiben kitöltetlen, akkor “Hivatalos cím” lesz az alapértelmezett kiválasztás.
- Fizetési mód
- Itt lehet megadni a számla fizetési módját.
- Tartozás felszámítása
- Számla fizetendő összegének növelése az ügyfél tartozásával.
- Túlfizetés felszámítása
- Számla rendezése (vagy részben rendezése) az ügyfél felhasználható befizetéseivel. A 'Tartozás felszámítása' és 'Túlfizetés felszámítása' funkciók csak külön-külön használhatóak abban az esetben, ha az ügyfélnek egyidejűleg van rendezetlen számlája és felhasználható befizetése.
- Auto rendezeés
- Itt lehet megadni, hogy Jóváírás esetén a jóváírandó számla és a jóváíró számla automatikusan rendezve legyenek egymással.
- Számlázási időszak
- Itt lehet megadni a számlázási időszak kezdetét és végét.
- Új tétel felvétele
- Lásd:
fejezet.
- Megnevezés
- Itt lehet a kiválasztott tételt módosítani.
- Vonatkozás
- Itt lehet a vonatkozás idejét beállítani. Fontos, hogy a Maverixben az előfizetés alá rögzített szolgáltatások és a kiszámlázott tételek összhangban legyenek. Ez akkor teljesül, ha a szolgáltatások kezdő és végdátumai megegyeznek a kiszámlázott tételek vonatkozási időszakával. Erre azért van szükség, mert a Maverix ebből tudja, hogy egy adott szolgáltatás ki van-e már számlázva vagy sem. A már előre kézzel kiszámlázott tételeket a Maverix nem számlázza ki, viszont a kiszámlázatlan tételeket utólag kiszámlázza, illetve kiszámlázhatja. Ezért abban az esetben, ha ügyfél csomagváltási igénnyel jelentkezik úgy, hogy a csomagváltás időpontja egy már előre kiszámlázott időszakba esik, akkor az ügyfél erre vonatkozó számláját jóváírni kell, és az új számlát úgy kell kiállítani, hogy az összhangban legyen a módosított szolgáltatásokkal.
- Vonatkozás melletti lenyílólista
- Ez a lenyílólista lehetővé teszi, hogy külön-külön tételenként kiválasszuk az adott tételhez tartozó előfizetést, alapértékként azonban az az előfizetés választódik ki, amelyben rögzítve van az adott tétel (amennyiben próbaszámla alapján történik a tételfelvétel). A kiválasztott előfizetés kódja megjelenik a létrehozott számlán, a Vonatkozás oszlopban, a vonatkozási időszak után “::"-al elválasztva. Abban az esetben viszont ha a “Nincs megadva" opciót választjuk, “0" érték jelenik meg.
- Tétel közlemény
- Itt lehet megadni a tételhez tartozó közleményt, amely nyomtatásban nem jelenik meg. Nyomtatásra kerülő közleményt a Közlemények listája alatti szerkesztő mezőben vagy az adott Előfizetés/Szolgáltatások és számlázás fülén az adott szolgáltatás csíkjába kattintva a felugró ablakon a “Számlán megjelenő megjegyzés" mezőt kitöltve lehet megadni.
- Egységár
- Itt lehet megadni a tételhez tartozó egységárat. Az egységár automatikusan beállítódik normál díjsávra, de beállítható akciós és speciális díjsáv is, valamint lehetőség van manuálisan is egységárat beállítani. Napi egységár kiválasztásával a rendszer visszaszámolja a tétel egységárát napokra, és a mennyiség ennek megfelelően napi mennyiséget jelent.
- Mennyiség
- Itt lehet beállítani a mennyiséget. Egyes mennyiségeknél szükség lehet db * mennyiség egységre, ezt is itt lehet beállítani.
- Kedvezmény
- Itt lehet beállítani a kedvezmény mértékét. Lehetőség van százalékos, illetve forintábilis kedvezmény megadására.
- Adókulcs
- Az adókulcs értékét a rendszer automatikusan megállapítja a tétel vonatkozási időszakából. Amennyiben az időszakban több érvényes adókulcs van, több külön tételt kell rögzíteni a megfelelő időszakokkal.
- Tétel törlése
- Itt lehet a kiválasztott tételt törölni a listából.
- Tételek hozzáadása számla alapján
- Szükség lehet arra, hogy a számlát egy korábbi számla alapján állítsuk ki. Ezen opcióval kiválaszthatjuk, hogy mely számla tételeit szeretnénk felvenni. Felvétel után lehetőség van minden egyes felvett tétel bármilyen adatának módosítására.
- Tételek hozzáadása próbaszámla alapján
- A próbaszámla a központi számlázót hívja segítségül. Kiválaszthatjuk, hogy melyik hónapra szeretnénk próbaszámlát kiállítani, és a kapott tételek felvételre kerülnek az egyedi számlához. Felvétel után lehetőség van minden egyes felvett tétel bármilyen adatának módosítására.
- Tétel hozzáadása a gyakran használt tételekből:
- A gomb megnyomása után a dialógus jobb oldalán megjelenik a beállított “Gyakran használt szolgáltatások” lista. A listában megjelenő tételek figyelemve veszik a területet és a beállított számlatömböt. A listában alapértelmezetten minden tétel 0 darabú, és egységára az Árazónak megfelelően beállított értékkel jelenik meg. A hozzáadás gomb megnyomásakor a listában szereplő tételek közül csak azok kerülnek a számlára, amelyek esetén a “Db” oszlopban beállított érték az nagyobb mint 0. A beállított “Db” érték a számlára egy tétel rekordként kerül rögzítésre, de a beállított “Db” értéknek megfelelő mennyiséggel, illetve a listában szereplő “Egységár” értékével kerül a számlára. Abban az esetben, ha már szerepel a tételek között a hozzáadandó tétel, és az egységáruk azonos, akkor a már meglévő tétel mennyiség lesz növelve a hozzáadandó mennyiséggel. Abban az esetben, ha már szerpel a hozzáadandó tétel a számlán, de eltérő egységárú a hozzáadandó tételtől, akkor új tételként kerül rögzítésre a beállított mennyiséggel és egységárral. Abban az esetben, ha még nem szerepel a számlán, akkor új tételként kerül rögzítésre. Lehetőség van gyors “Db” és “Egységár” módosítására a listában, amelyet úgy érhetünk el, hogy például valamely tétel “Db” oszlopát szerkesztjük, majd a LE vagy FEL nyilakkal navigálva gyorsan a következő sorra ugorhatunk szerkesztésre. A “Hozzáadás” gomb mellett található “